• „Pracuję, bo lubię, bo mogę, bo warto”

• 10 maja wzięliśmy udział w ostatnich już w tym roku szkolnym warsztatach przysposabiających do pracy w ramach drugiej edycji projektu „Pracuję, bo lubię, bo mogę, bo warto” realizowanego przy współpracy z Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Gryfinie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Pracownikom Zakładu Aktywności za wspólnie spędzone chwile, za życzliwość, wyrozumiałość, a przede wszystkim możliwość rozwoju oraz podniesienie wiary we własne możliwości naszych uczniów. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Dyrektora Zakładu Pana Jarosława Łosia i Pana Wojciecha Janiaka. Ps. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

Opublikowano: 13.05.2024

• "Ręce mamy- więc migamy!"- spotkanie nr 4

• 9 maja w czwartkowe przedpołudnie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu: "Ręce mamy - więc migamy".

Tym razem uczyliśmy się migać liczebniki. Nie zabrakło matematycznych łamigłówek oraz ulubionych przez młodzież interpretacji wierszy tłumaczonych na Polski Język Migowy. Do zobaczenia już wkrótce!

Opublikowano: 10.05.2024

• Profilaktyka

• 8 maja mieliśmy przyjemność gościć funkcjonariuszki policji z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie sierż. szt. Emilię Ośmiałowską z wydziału kryminalnego oraz dzielnicową sierż. Jagodę Turowską, a także kuratora Sądu Rodzinnego w Gryfinie Panią Katarzynę Kamińską.

Spotkaniami dotyczącymi praw i obowiązków w świetle przepisów prawa objęci zostali uczniowie, rodzice i nauczyciele. Spotkanie było bogate w treści prawne, prewencyjne, poparte doświadczeniem zawodowym pań z policji oraz pani kurator. Panie przedstawiały konsekwencje prawne czynów karalnych, demoralizacji, przemocy stosowanej wobec rówieśników, dzieci i dorosłych. (Spotkanie na temat przemocy rodzinnej odbędzie się w dodatkowym terminie.) Bardzo dziękujemy za merytoryczne i ciekawe spotkanie.

• Majowe grillowanie

• 8 maja, uczestnicy zespołów rewalidacyjno-wychowawczych razem ze swoimi kolegami i koleżankami ze szkoły, spotkali się przy majowym grillu w ramach realizacji Projektu Aktywizacji Sensoryczno- Motorycznej: „Bawię się, doświadczam, rozwijam.”

Pogoda dopisała, apetyty również.

• Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

• 7 maja, korzystając z zaproszenia Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gryfinie przy PSONI Koło w Gryfinie, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na Gryfińskim Nabrzeżu.

Było nam niezmiernie miło spotkać tylu wspaniałych znajomych i spędzić ten radosny czas z naszymi przyjaciółmi. Dziękujemy!

• Niebieskie Igrzyska

• Ostatniego dnia kwietnia w naszej szkole odbyły się po raz pierwszy Niebieskie Igrzyska, których pomysłodawcą jest Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Niebieskie Igrzyska pokazują jak wspaniale dzieci z autyzmem mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych, wspólnotowych oraz że każdy może osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. W ramach Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej na nasze Igrzyska zaprosiliśmy Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie Panią Julię Porwit, Panią Martę oraz Mieszkanki DPS- dzień ten przypomina nam o konieczności wzajemnego szacunku, zrozumienia i wsparcia między młodszymi i starszymi osobami. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Most", Radzie Rodziców Zespołu Szkół oraz Towarzystwu Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny Szczecin za wsparcie finansowe.

Opublikowano: 06.05.2024