• Chemia wokół nas- spotkanie nr 1

• Dnia 12.01.2024 odbyło się pierwsze z czterech spotkań w ramach projektu edukacyjnego pt.: ,,Chemia wokół nas”.

Uczestnicy w/w projektu to zarówno szkoły podstawowej, którzy z chemią prędzej czy później spotkają się podczas zajęć dydaktycznych oraz uczniowie, którzy chemii w programie nauczania nie mają- będzie to dla nich całkiem nowa, ciekawa i nieznana przygoda. Dziś uczniowie klasy 7 i 8 SPL wykonali cztery doświadczenia:

- lampa lawa,

- burza śnieżna w słoiku,

- deszczowa chmura,

- topnienie oleju.

Jak się okazało uczniowie z ogromnym zaangażowaniem, radością i zaciekawieniem wykonywali doświadczenia. Przekonajcie się sami jak to wszystko wyglądało...

Opublikowano: 13.01.2024

• Warsztaty w PZAZ

• Dzisiejszy dzień uczniom szkoły przysposabiające do pracy przyniósł kolejne praktyczne doświadczenia i umiejętności.

Dziękujemy Pracownikom Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie za cierpliwość, otwartość i chęć pomocy.

Opublikowano: 12.01.2024

• II Edycja Powiatowego Konkursu "Bezpieczni w ferie"

• Ferie tuż tuż, a uczniowie naszej szkoły: Amelia, Alan i Kamil, podjęli duże wyzwanie, biorąc udział w II Edycji Powiatowego Konkursu "Bezpieczni w ferie".

Konkurs został zorganizowany w ramach Akcji Bezpieczne Ferie 2024. Reprezentacja naszej szkoły dzielnie udzielała odpowiedzi na pytania dotyczące: bezpiecznych zabaw zimowych, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach zagrożenia życia, prawidłowego odżywiania, bezpieczeństwa w sieci oraz zasad zachowania w sytuacji zagrożenia ze strony osoby obcej. Po zakończeniu rund konkursowych, wysłuchaliśmy ciekawych prelekcji. Pierwsza prowadzona przez przedstawiciela policji nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie zimą. Drugą prelekcję nt. pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził ratownik medyczny. Pracownik PSSE w Gryfinie, przedstawił prezentację o bezpiecznym internecie. Było to bardzo miłe doświadczenie dla naszych dzielnych reprezentantów, którzy bogatsi o nową wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie, udali się na zasłużone ferie. Uczniom gratulujemy odwagi, a organizatorom dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w konkursie. Wszystkim życzymy bezpiecznych, pełnych radości i dobrej zabawy ferii zimowych.

• Bal karnawałowy

• Jak karnawał to zabawa jak zabawa to taniec, śpiew i radość. W środę 10 stycznia bawiliśmy się na balu karnawałowym.

Zaprezentowaliśmy swoje talenty i wybraliśmy osoby które miały najciekawsze przebranie. Król balu otrzymał berło, piękna królowa pierścień. A to jak bawiliśmy się uwieczniły zdjęcia. Za upominki i słodycze dziękujemy TPD, a za super muzykę dziękujemy wspaniałej Pani Karolinie.

• Koncert kolęd i pastorałek

• Dzisiaj 08.01.2024 w naszej szkole odbył się piękny koncert kolęd i pastorałek.

Uczniowie przygotowali swoje występy oddając wiele pozytywnych emocji i moc radości. HEJ KOLĘDA....KOLĘDA!

Opublikowano: 08.01.2024

• Warsztaty w "Pełnosprawnych"

• 5 stycznia odbyło się kolejne spotkanie w ramach warsztatów pracowniczych w „Pełnosprawnych”.

W trakcie zajęć przygotowaliśmy recyklingowy wsad styropianowy na kolejne zajęcia. Po warsztatach udaliśmy się na kebaby. Dziękujemy za bardzo miłą obsługę i smaczne jedzenie.

Opublikowano: 08.01.2024