Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w
Polityce prywatności.
Aktualności
SPRZĄTANIE ŚWIATA
22 września 2017 roku w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie odbyła się cykliczna impreza „Sprzątanie Świata” połączona z pożegnaniem odchodzącego lata.
Uczniowie oraz nauczyciele posprzątali pobliski las i teren otaczający budynek szkoły. Po ciężkiej fizycznej pracy nadszedł czas na konkursy i zagadki dotyczące ekologii, które przygotowały panie Katarzyna Majewska i Aleksandra Martinka. Uczniowie z zainteresowaniem rozwiązywali krzyżówkę, której hasło brzmiało „RATUJMY NASZĄ PLANETĘ”.
Zorganizowano także pokaz mody, gdzie do zaprojektowania strojów posłużyły odpadki do recyklingu. Na zakończenie imprezy wszyscy z ogromnym apetytem zjedli kiełbaski
z grilla.

IX OLIMPIADA INTEGRACYJNA
Przyjmując zaproszenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Goszkowie, wzięliśmy udział w IX Powiatowej Olimpiadzie Integracyjnej o Puchar Starosty Gryfińskiego.
Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
Wszystkich uczestników Olimpiady serdecznie przywitała kierownik Warsztatów w Goszkowie – Pani Alina Leończyk.
Organizatorzy Olimpiady przygotowali dla zawodników wiele humorystycznych konkurencji sportowych. Każdy zawodnik chciał jak najdokładniej i jak najszybciej wykonać wyznaczone zadania, tak, jak pozwalały mu możliwości. Najważniejsze jednak było to, że każda konkurencja wywoływała u uczestników zadowolenie i szczerą radość.
Po zakończonych konkurencjach zaproszeni goście i uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek, który przygotowany został przez pracowników Spółdzielni Socjalnej „Promyk” w Goszkowie. Potem były wspólne, taneczne pląsy.
Na zakończenie imprezy wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i statuetki upamiętniające udział w Olimpiadzie, a każdy zawodnik- nagrodę.
Serdecznie dziękujemy Organizatorom za serdeczne przyjęcie i możliwość spędzenia czasu w aktywny sposób.

ŻYWA HISTORIA
21 września 2017roku, w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie odbyło się spotkanie z panem Józefem Malinowiczem – żołnierzem, weteranem 10 Pułku, 4 Dywizji Piechoty, który brał udział w walkach, w czasie II wojny światowej.
A wszystko zaczęło się w Sumach na Ukrainie, gdzie jako siedemnastoletni chłopiec wstąpił do wojska na ochotnika. Brał udział między innymi w wyzwoleniu Warszawy,
w bitwie o Kołobrzeg, w forsowaniu Odry, w walkach o Berlin. Pan Józef Malinowicz opowiadał jak wyglądały walki o polskie miasta, jak niebezpieczna była przeprawa przez Odrę. Niejednokrotnie ocierał się o śmierć. O jego odwadze świadczącą medale i odznaczenia. Niedawno otrzymał złoty krzyż za walki o Kołobrzeg. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wojennych przeżyć pana kapitana Józefa Malinowicza. Zadawali wiele pytań na temat uzbrojenia wojska polskiego. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy od naszego dostojnego Gościa książkę, która opowiadała historię żołnierza Józefa Malinowicza. Była to piękna lekcja historii. Mamy nadzieję, że się jeszcze spotkamy.

78. rocznica agresji ZSRR na Polskę
18 września 2017 roku delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 78. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Jest to także dzień, w którym szczególnie pochylamy się nas Sybirakami.
Uroczystości odbyły się na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie (Golgota Wschodu). Uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania Hymnu Narodowego oraz Hymnu Sybiraka, wysłuchaliśmy także recytujących młodych artystów z GDK. Głos zabrał także Burmistrz Mieczysław Sawaryn. Nie zabrakło modlitwy i chwili zadumy nad losem zesłanych oraz tych, którzy życie swoje oddali na tej nieludzkiej ziemi. Uroczystości uświetnili kombatanci a także delegacje wielu instytucji naszej gminy. Ceremonię zakończyło złożenie kwiatów i zniczy.
INFORMACJA O WYNIKACH NABORU na stanowisko główny księgowy
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
4 września 2017 r. w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie obchodzono rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Podczas uroczystości odśpiewano hymn państwowy oraz hymn szkoły. Pani Małgorzata Świtelska powitała przybyłych gości: Elżbietę Lorenowicz-Bień-Naczelnika Wydziału Edukacji, Julię Porwit-Dyrektora Domu Pomocy Społecznej.
Następnie pani dyrektor Małgorzata Wakuluk życzyła uczniom i nauczycielom owocnej nauki i pracy w zreformowanej szkole. Były również życzenia od pana Wojciecha Konarskiego –starosty gryfińskiego.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której pożegnaliśmy wakacje, a powitaliśmy naszą kochaną szkołę. Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami . Pani Karolinie Malinowskiej i Małgorzacie Świtelskiej dziękujemy za przygotowanie uroczystości szkolnej.

WYBIERAM WYBORY- edycja II
Nabór na wolne stanowisko urzędnicze - Główny księgowy w Zespole Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie w wymiarze pełnego etatu
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
23 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego.
W spotkaniu wzięli udział Dyrekcja, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i opiekunowie oraz oraz Pani Dyrektor DPS Nowe Czarnowo Agata Miłek.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, nie zabrakło występów uczestników koła wokalnego oraz innych występów artystycznych.
Po zakończeniu części artystycznej rozpoczęło się pożegnanie absolwentów klasy III Gimnazjum. Pani Dyrektor Małgorzata Wakuluk i wychowawca klasy Justyna Chmielewska wręczyły świadectwa, nagrody i listy pochwalne za osiągnięcia w nauce i aktywne uczestnictwo w życiu szkoły. Następnie Pani Dyrektor i pozostali wychowawcy wręczyli swoim wychowankom świadectwa, wyróżnienia i dyplomy za wzorowe zachowanie, wysokie wyniki w nauce i zaangażowanie w prace społeczne na rzecz szkoły.
Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Małgorzata Wakuluk podziękowała wszystkim za ciężką pracę, cierpliwość i wyrozumiałość, życząc słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do klas na tradycyjny, wakacyjny poczęstunek, czyli lody z polewą truskawkową i tym słodkim akcentem zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017.

Wynik naboru na wolne stanowisko urzędnicze - Główny księgowy w Zespole Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Informacja o wyniku zapytania ofertowego
Olimpiada o Zdrowiu
Dzisiaj, 9 czerwca 2017 r., w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie odbyła się druga edycja Olimpiady o Zdrowiu.
Uczniowie podzieleni zostali na pięć grup, w których sprawdzali swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Do zadań oprócz krzyżówek, rebusów, pytań i zagadek należało również rozpoznanie warzyw i owoców wyłącznie po smaku. Dzięki lekkiemu i przyjemnemu charakterowi Olimpiady wiadomości z zakresu zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków pozostaną w głowach uczniów na pewno na dłużej.

Bezpieczne wakacje
Dziś w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie gościliśmy panią Alicję Kubiak ze Straży Miejskiej w Gryfinie, pana Adama Tomczyka przedstawiciela Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie, pana Łukasza Kamińskiego
z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego oraz panów aspirantów sztabowych Bolesława Kornasa i Rafała Lidaka
z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, aby wspólnie zebrać wiadomości z zakresu bezpieczeństwa oraz podsumować współpracę w roku szkolnym 2016 / 2017.
Nasi goście przypomnieli i pomogli usystematyzować informacje na temat zagrożeń dnia codziennego oraz sprowokowali dyskusję na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Okres wakacji, to czas szczególny, dlatego właśnie teraz przedstawiciele gryfińskich służb przypominają dzieciom i młodzieży o zasadach bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, na ulicy, w pobliżu akwenów wodnych oraz podczas wycieczek. Uwrażliwiali na zagrożenia występujące w sieci Internet oraz podczas spotkania z nieznajomymi psami.
Naszym Przyjaciołom Strażnikom Miejskim, Strażakom, Policjantom, Ratownikom Medycznym, Ratownikom WOPR, dziękujemy za owocną współpracę i kolejne niezwykłe spotkanie. Do zobaczenia wkrótce podczas zajęć dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły.

Dotknąć historii; Wycieczka w Rejon Pamięci Narodowej
7 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie zorganizowano wycieczkę w Miejsca Pamięci Narodowej.
W wycieczce udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Celem wyjazdu było poznanie historii naszej „Małej Ojczyzny’’. Poznanie historii początków państwa polskiego oraz poznanie miejsc związanych z II wojna światową.
Najpierw przybyliśmy do Cedyni. Udaliśmy się do Muzeum Regionalnego. Pani Magdalena Wieczorek zapoznała uczniów z ekspozycja zabytków pochodzących z wykopalisk archeologicznych. Opowiadała również o dziejach Cedyni. Po ciekawej lekcji historii zwiedzaliśmy miasto. Byliśmy m.in. na Wieży Widokowej. Następnie pojechaliśmy na Górę Czcibora.
Następnym etapem naszej wycieczki był Siekierkowski Cmentarz Żołnierzy w Starych Łysogórkach, gdzie uczniowie zapalili znicze i oddali hołd poległym żołnierzom. Zwiedzaliśmy Muzeum Armii Wojska Polskiego. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się czołg stojący obok muzeum.
Z kolei udaliśmy się do Gozdowic. Zwiedzaliśmy muzeum i udaliśmy się pod „Pomnik Sapera”, aby zapalić znicze. Byliśmy również w punkcie dowodzenia. Tam podziwialiśmy piękna panoramę nadodrzańską.
Niestety czas płynął nieubłaganie. Musieliśmy wracać do domu. Pogoda i humory dopisały. Na pewno jeszcze tu wrócimy. Poznaliśmy tu piękną historię naszego narodu.
Chcielibyśmy podziękować panu dyrektorowi Michałowi Dworczykowi za to, że umożliwił nam bezpłatne wejście do muzeów w Gozdowicach i Starych Łysogórkach. Dziękujemy również Dyrekcji Muzeum Regionalnego w Cedyni za wspaniałą lekcję historii.

Podsumowanie Projektu Aktywizacji Sensoryczno - Motorycznej „Bawię się, doświadczam, rozwijam”
7 czerwca 2017 roku dzieci z zespołów rewalidacyjno – wychowawczych Zespołu Szkół w Nowym Czarnowie
wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Trzebieży, gdzie miło spędziliśmy czas na tamtejszej plaży.
Już sam przejazd busem ok. 70 km w jedną stronę był niemałym przeżyciem dla naszych podopiecznych.
Zabraliśmy ze sobą prowiant oraz sprzęt potrzebny do plażowania - nie zraziły nas niezbyt optymistyczne prognozy. Na miejscu było dużo zabawy w piasku, doświadczanie kołysania na ruchomych pomostach ułożonych na wodzie (nawet dzieci na wózkach mogły doświadczyć tej atrakcji). Ponadto spacerowaliśmy po malowniczym i rozległym terenie, korzystaliśmy z placów zabaw i siłowni na świeżym powietrzu, a odpoczynek umilaliśmy sobie zajadaniem przygotowanych przysmaków. Czas - jak zwykle przy dobrej zabawie - szybko nam minął i w dobrych nastrojach choć zmęczeni wróciliśmy do Nowego Czarnowa.
Było to ostatnie zaplanowane przedsięwzięcie realizowane w ramach Projektu Aktywizacji Sensoryczno - Motorycznej „Bawię się, doświadczam, rozwijam” (autorstwa Karoliny Malinowskiej). Wszystkie nasze spotkania odbywające się od grudnia 2016 roku do czerwca 2017 roku utwierdziły nas w przekonaniu, że warto pokazywać dzieciom z głębszą niepełnosprawnością inny, szerszy świat, przełamując rutynę ich codziennej egzystencji. Dzieci, „zmuszone” przez nas, aktywizowały się w każdy możliwy sposób, a dla nas nauczycieli było to satysfakcjonujące doświadczenie, dlatego wiemy już, że w przyszłym roku szkolnym Projekt doczeka się II edycji, o czym na pewno będziemy na bieżąco informować.

Pielgrzymka do Sanktuarium
6 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Czarnowie wraz z opiekunami wybrali się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie.
Do Zdrojów dojechaliśmy autobusem, następnie dalszą trasę pokonaliśmy pieszo. To była nasza mini pielgrzymka. Po przybyciu do Sanktuarium każdy miał okazję do indywidualnej modlitwy, po czym nasza katechetka przybliżyła nam historię Objawień Fatimskich oraz krótką historię Sanktuarium. W 2017 roku przypada 100 rocznica objawień w Fatimie a także 30 rocznica Pielgrzymki naszego Świętego Papieża Jana Pawła II do Szczecina, podczas której poświęcił koronę MB Fatimskiej.
Aby nabrać sił na drogę powrotną udaliśmy się do Mc Donald'sa i w wyśmienitych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Pogoda nam dopisała, humory także, to był miły wyjazd.

Zapytanie ofertowe- naprawa dachu w Zespole Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Nabór na wolne stanowisko urzędnicze - Główny księgowy w Zespole Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie w wymiarze pełnego etatu
Gra plenerowa
31 maja 2017 roku pięciu uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie uczestniczyło w Grze plenerowej
„Ja też potrafię”, organizowanej przez: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy”, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Chojnie.
Zawodnicy z uśmiechem na twarzy i dużym zaangażowaniem pokonali 10 stacji z zadaniami pod hasłami: bierki, duże puzzle, 400m, rower, gol, rzuty, krzyżówka, eko – moda, tor przeszkód, co to jest?. Kiedy zawodnicy dotarli na metę czekał na nich ciepły oraz słodki poczęstunek. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały medale, dyplom
oraz nagrodę rzeczową.
Uczestnicy spotkania świetnie się bawili, nawiązali nowe przyjaźnie, mieli poczucie sukcesu podczas wykonywania poszczególnych zadań, a także poznali aktywny sposób wypoczynku.

Dzień Dziecka
Dzisiaj (2 czerwca) w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie obchodziliśmy Dzień Dziecka. Rozpoczęło się tradycyjnym powitaniem wszystkich zebranych muzyką i tańcem.
Następnie, "oznakowaliśmy" dzieci kolorowymi tatuażami na buźkach i innych częściach ciała - wedle życzenia - a dla bardziej wymagających była możliwość zafarbowania włosów sprayem. Po takim wstępie zespoły klasowe wzięły udział w konkursie - zabawie "Order Uśmiechu" - z chrupiących wafli, czekolady, owoców, cukierków i słodkich posypek. Powstawały imponujące dzieła, którym trudno było się oprzeć. Żeby pozbyć się przyswojonych kalorii, uczniowie wyciskali siódme poty w konkurencjach sportowych
i torach przeszkód. Każdy uczestnik za wykonane zadanie otrzymywał „talon” na lody, watę cukrową, popcorn i grilla. A potem to już tylko biesiada, muzyka, dobra zabawa przy konkursach „na wesoło” i przy ładnej pogodzie.
