• Biegi przełajowe do Krzypnicy

          • 27 kwietnia, w ramach realizacji Projektu Aktywizacji Sensoryczno - Motorycznej "Bawię się, doświadczam, rozwijam" VI edycja, grupa uczniów i uczestników zajęć rewalidacyjno - wychowawczych z ZSS w Nowym Czarnowie wyruszyła na wiosenne biegi przełajowe.

            Trasa naszego przemarszu wiodła wzdłuż ściany lasu, mijaliśmy tory kolejowe, otwarte plenery, łąki, koła wózków zakopywały się w piasku lub gładko toczyły się po betonowych płytach. Trudna, choć bardzo ciekawa przeprawa, zwieńczona została piknikiem w Krzypnicy. Na terenie prywatnej posesji naszych przyjaciół odpoczywaliśmy piekąc na ognisku kiełbaski i kaszanki. Wszyscy dobrze spędzaliśmy czas ładując akumulatory przed drogą powrotną. Całej naszej grupie dopisywały humory i piękna pogoda. W dobrym towarzystwie popołudnie minęło bardzo szybko. Z nowymi wrażeniami wróciliśmy do Nowego Czarnowa. Dziękujemy państwu Pabian i Ogrenicz za gościnę.

          • Akcja "Żonkile"

          • W dniu 21 kwietnia 2022 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, upamiętniającą 79 rocznicę powstania w getcie warszawskim.

            Akcję zorganizowało Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest miłość. Uczniowie i nauczyciele wykonali papierowe żonkile, które są symbolem szacunku i pamięci o bohaterach getta. Wzięliśmy udział w marszu, podczas którego uczniowie rozdawali żonkile. Finałem pierwszego dnia akcji było posadzenie żonkili na szkolnych rabatach.

            W drugim dniu akcji uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych pamięci o powstaniu w getcie. Obejrzeli film autorstwa Hi-Story „Będę pisać” oraz wysłuchali nagrania opowiadania Marcina Szczygielskiego „Prawdziwi przyjaciele”. Następnie w formie warsztatów oraz ćwiczeń z kartami pracy opracowali materiały edukacyjne.

            Dzięki udziałowi w akcji „Żonkile” uczniowie zdobyli wiedzę na temat powstania w getcie oraz o tym jak ważna jest rola przyjaźni w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami.

          • Śniadanko Wielkanocne

          • 7 kwietnia w naszej szkole zgodnie z tradycją odbyło się uroczyste Śniadanko Wielkanocne.

            Przed tym jak szkolna społeczność zasiadła do przygotowanego przez uczniów i nauczycieli stołu, wszyscy udali się w teren w poszukiwaniu wielkanocnego Zająca oraz ukrytych przez niego prezentów i czekoladowych jajeczek. Na stole natomiast  pojawiły się tradycyjne potrawy wielkanocne oraz piękne świąteczne dekoracje. Spotkanie przebiegało w bardzo uroczystej i miłej atmosferze.

            Chcielibyśmy serdecznie podziękować sklepowi Intermarche oraz Państwu Dubickim, a także Radzie Rodziców przy ZSS w Nowym Czarnowie za wsparcie uroczystości, a Rodzicom naszych uczniów za pyszne ciasta.

          • Nieodkryte zakątki regionu

          • Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIII Dominik Kuligowski został laureatem Konkursu Fotograficznego „Nieodkryte zakątki regionu”, zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską–Kuleszę.

            Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat regionu zachodniopomorskiego oraz pokazanie rejonu mało znanego dla odwiedzających nasze województwo, czy też nawet dla samych mieszkańców. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia przedstawiającego nieodkryty, ciekawy zakątek naszego regionu. Mógł to być zabytek, pejzaż, wieś, miasto, bądź inne warte zobaczenia miejsce. Nagrodzone zdjęcia zostały wydane w formie kalendarza Kuratorium Oświaty w Szczecinie na rok 2022.

          • Wyjazd do Biblioteki Publicznej w Gryfinie

          • Dnia 5 kwietnia 2022r. odbył się wyjazd do Biblioteki Publicznej w Gryfinie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach biblioterapeutycznych, które przeprowadził starszy kustosz- Mariusz Kiełtyka. Tematem warsztatów była samoakceptacja.

            W formie zabawowej, czyli za pomocą wizytówek i drzewka nastroju, uczniowie określali swój nastrój. Okazało się, że wszyscy byli w doskonałym humorze do zabawy. Następnym zadaniem było wysłuchanie dwóch fragmentów opowiadania „Kruk i niedźwiedź”. Młodzież odpowiadała na pytania z tekstu oraz wyjaśniała sens utworu. Poza tym odbyło się jeszcze wiele wartościowych i atrakcyjnych zabaw, które pozwalały na pracę nad swoimi wadami i zaletami.

            W ramach podziękowań za współpracę uczniowie dostali zakładki do książek, natomiast szkolna biblioteka otrzymała słownik ortograficzny, a opiekunowie „Spacerownik” po Gryfinie.