• Teatr Kurtyna

• 9 lutego społeczność szkolna uczestniczyła w dwóch spektaklach teatru profilaktycznego Kurtyna z Krakowa pt: "Zaczarowany eliksir" i "Niewinna gra".

Nasi młodsi uczniowie żywo reagowali na odgrywane przez aktorów sceny. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy, ale było też refleksyjnie. Najważniejsze, że w trakcie spektakli przekazano zagadnienia z zakresu kształcenia postaw społecznych, edukacji zdrowotnej, profilaktyki zachowań ryzykownych, uzależnień, wpływu grupy rówieśniczej na zachowanie jednostki oraz radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Dziękujemy aktorom za pouczający występ, Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Gryfinie za sfinansowanie przedstawienia oraz dyrektorowi DPS w Nowym Czarnowie za udostępnienie sali wielofunkcyjnej, w której odbyły się przedstawienia.

Opublikowano: 10.02.2023

• Zabawa karnawałowo- walentynkowa

• Karnawał, karnawał, karnawał... nie może się obyć bez zabawy! W związku z tym, że w czasie naszych ferii będą Walentynki (bardzo dla nas ważne)- 7 lutego bawiliśmy się na zabawie karnawałowo-walentynkowej.

Miłość, serce, sympatia- to elementy, które towarzyszyły nam przez całą zabawę. Uczestnicy zabawy pokazali się w przeróżnych strojach, przebraniach. Były tańce, konkursy, quiz "Jaka to melodia?", który przygotowali #SuperKoderzy programując go w Scratchu. Nagrody i poczęstunek- zakończyły nasze harce.

Opublikowano: 08.02.2023

• Projekt pt. „Niemiecki wokół nas”

• W II półroczu uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej rozpoczęli realizację projektu pt. „Niemiecki wokół nas”.

Zadaniem pierwszego etapu było stworzenie słownika obrazkowego. Zadanie to miało na celu utrwalenie poznanego wcześniej słownictwa oraz usystematyzowanie go. Oto rezultat pracy uczestników projektu. My jesteśmy zachwyceni efektem końcowym!

Opublikowano: 07.02.2023

• Bezpieczne ferie

• Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 3 lutego 2023r. odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami Referatu Spraw Społecznych, Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie, z funkcjonariuszami Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie, Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Gryfinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwarstnicy.

Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w czasie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu razem z uczniami ”Kodeksu Postępowania” w okresie ferii. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku. Dlatego wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe. Na koniec spotkania, każdy uczeń odbił swój kciuk pod Kodeksem Postepowania, co oznaczało, że będą go przestrzegać. W nagrodę za aktywny udział, uczniowie otrzymali upominki. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

Podczas spotkania korzystaliśmy ze sprzętu nagłaśniającego zakupionego w ramach inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki #LaboratoriaPrzyszlosci.

Opublikowano: 06.02.2023

• Akcja „Plastik zbieramy- dzieciom pomagamy”

• W piątek, 3 lutego, w naszej szkole odbył się finał akcji ekologiczno- charytatywnej pod hasłem: „Plastik zbieramy- dzieciom pomagamy”.

Pamiętajmy, że wyrabiając nawyk systematycznego segregowania odpadów możemy także pomagać innym!!! Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli!!! Uzbierane plastikowe nakrętki zostały przekazane do Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Most" Koło nr 1 w Gryfinie.

Opublikowano: 06.02.2023